START Olimpiada Geograficzna

Olimpiada Geograficzna

Olimpiada na facebooku: https://www.facebook.com/olimpiadageograficzna/photos_stream?ref=page_internal

Informacje o XLI edycji Olimpiady Geograficznej znajdują się na stronie internetowej Komitetu Głównego w zakładce "Aktualności"

Wytyczne do opracowania tematów wraz z kryteriami oceny pracy znajdują się na stronie internetowej

Terminy zawodów XLI OG są następujące:

• I etap (szkolny) – do 15 listopada 2014 r.
  • II etap (okręgowy) – 7-8 lutego 2015 r. na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu
  • III etap (centralny) – 23-26 kwietnia 2015 r. w Krośnie (woj. podkarpackie)

WYNIKI ZAWODÓW OKRĘGOWYCH XLI OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ
Sosnowiec, 7-8 lutego 2015 r.

Komunikat z dnia 30 marca br.

Ramowy program warsztatów dydaktycznych dla uczestników zawodów finałowych XLI OG z okręgu sosnowieckiego w sobotę 11 kwietnia 2015:

godz. 9.30 spotkanie uczestników warsztatów pod dinozaurem (wejście główne WNoZ UŚ)

godz. 9.45-10.45 warsztaty terenowe GIS wokół budynku WNoZ . Uwaga! Prosimy uczniów - uczestników zajęć o zabranie ze sobą (w miarę możliwości) smartfona lub tabletu z funkcją GPS.

godz. 11.00-12.30 warsztaty geologiczne (sala 1618 na XVI piętrze)

ok. 12.30 lunch

godz. 13.00-16.00 wyjazd terenowy busem do odkrywki geologicznej w Jaworznie

zakończenie warsztatów ok. godz. 16.30

Komunikat z dnia 7 marca br.

Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej z dn. 7 marca 2015 r., po przeprowadzeniu weryfikacji wyników prac zawodów II etapu, do zawodów finałowych XLI Olimpiady Geograficznej w Krośnie zakwalifikowano 121 uczniów. W tym 15 uczniów z naszego okręgu, którzy po weryfikacji prac osiągnęli co najmniej 110,5 pkt! Gratulujemy! Lista uczniów dopuszczonych do zawodów centralnych znajduje się na stronie http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/

Warsztaty terenowe dla finalistów z naszego okręgu odbędą się w sobotę 11 kwietnia w Sosnowcu i okolicy. Zgłoszenia uczniów (z możliwym udziałem opiekuna w warsztatach) drogą mailową u sekretarza KO do 21 marca br. Zbiórka uczestników warsztatów na WNoZ UŚ w Sosnowcu o godz. 9.30.

Komunikat z dnia 21 lutego br.

W dniu 11 kwietnia 2015 r. 9sobota) odbędą się warsztaty terenowe po Wyżynie Śląskiej dla finalistów zawodów okręgowych zakwalifikowanych do zawodów centralnych. Szczegółowe informacje zostaną podane po ogłoszeniu listy finalistów zawodów centralnych w Krośnie!

Komunikat z dnia 17 lutego br. dotyczący zawodów finałowych XLI Olimpiady Geograficznej

• Zawody odbędą się w dniach 23 – 26 kwietnia (od czwartku do niedzieli)
  • Miejscem zawodów i gospodarzem jest I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Krośnie
  • Noclegi i posiłki uczniów wraz z opiekunami przewidziane są w Iwoniczu-Zdroju
  • Podczas zawodów odbywają się zawsze odpłatne warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli (zgłoszenia najpierw do Komitetu Okręgowego), z certyfikatem uczestnictwa i z fakturą; noclegi dla „warsztatowców” będą w kwaterach k. Krosna
  • Orientacyjny program zawodów przewiduje w kolejne dni:
    - w czwartek : przejazd do Krosna (w przygotowaniu), zakwaterowanie, kolację
    - w piątek: śniadanie, rejestrację zawodników, losowanie numerów kodowych, uroczyste otwarcie, 3-godz. ZAWODY PISEMNE, obiad, obowiązkowy KONKURS TERENOWY (grupy 3-osobowe, z użyciem tabletów), kolację, wykład
    - w sobotę: śniadanie, ZAJĘCIA TERENOWE (godz. 8.30-17) z posiłkiem na trasie, obiadokolację, możliwość udziału w wieczornej mszy św., spotkanie Komitetu Głównego Olimpiady z zawodnikami – ogłoszenie wyników części pisemnej i przygotowanie najlepszych zawodników do części ustnej
    - w niedzielę: wykwaterowanie, śniadanie, przejazd wszystkich uczestników do LO w Krośnie, dla startujących QUIZ oraz ZAWODY USTNE, dla wszystkich posiłek, ogłoszenie wyników, wydawanie zaświadczeń i medali, uroczyste zakończenie Olimpiady; wyjazdy

TEMATY PRAC PISEMNYCH (I etapu) XLII OG W ROKU SZKOLNYM 2015/2016:

Temat A. Charakterystyka małego zagłębienia bezodpływowego (formy naturalnej lub sztucznej o powierzchni od 1 do 10 ha)
Temat B. Rzeka w krajobrazie – znaczenie i wpływ rzeki na kształtowanie się przestrzeni osadniczej
Temat C. Charakterystyka zmian w strefie podmiejskiej na przykładzie wybranej wsi
Temat D. Krajobraz kulturowy w miejscowości zamieszkania – projekt jednodniowej wycieczki geograficznej (pieszej lub rowerowej)

Sekretarz KO w Sosnowcu mgr Elżbieta Markowiak pełni dyżur telefoniczny (nr tel. kom. 500 475 105) we wtorki (godz. 18-20). Kontakt drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skład Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej obejmującego woj. śląskie (z siedzibą na WNoZ UŚ w Sosnowcu): mgr Bożena Dobosik (przew. O.Cz. PTG, n-l, Częstochowa), mgr Ewa Drozd (em. n-l, Katowice), dr hab. Renata Dulias (prac. nauk., UŚ), dr Maria Fajer (prac. nauk. UŚ), mgr Bogusława Grabowska (n-l, Bielsko-Biała), dr hab. Adam Hibszer (przew. O.K. PTG, prac. nauk. UŚ) - przewodniczący, mgr Romualda Litwin (em. n-l, Czeladź), mgr Mariola Lux (RoDN "WOM"), mgr Elżbieta Markowiak (em. n-l, Sosnowiec) - sekretarz, mgr Henryk Mróz (n-l, Cieszyn),  mgr Józef Soja (egz. OKE Jaworzno), mgr Barbara Tryba (n-l, Częstochowa)

Archiwum:

PEŁNA LISTA UCZNIÓW DOPUSZCZONYCH DO ZAWODÓW CENTRALNYCH XL OG ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE KOMITETU GŁÓWNEGO OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ:

<<  Marca 2015  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N