• Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen

Olimpiada Geograficzna

Olimpiada na facebooku: https://www.facebook.com/olimpiadageograficzna/photos_stream?ref=page_internal

Informacje o XLI edycji Olimpiady Geograficznej znajdują się na stronie internetowej Komitetu Głównego w zakładce "Aktualności"

UWAGA!!

Na stronie www Olimpiady Geograficznej na czerwono znajduje się uwaga o zmianie punktacji w karcie pracy do zad. D !!!!!!!!!!!!
"Prosimy Komisje Szkolne o ponowne pobranie Karty Oceny Pracy do tematu D ze względu na korektę punktacji"

Wytyczne do opracowania tematów wraz z kryteriami oceny pracy znajdują się na stronie internetowej

Terminy zawodów XLI OG są następujące:

• I etap (szkolny) – do 15 listopada 2014 r.
  • II etap (okręgowy) – 7-8 lutego 2015 r. na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu
  • III etap (centralny) – 23-26 kwietnia 2015 r. w Krośnie (woj. podkarpackie)

Sekretarz KO w Sosnowcu mgr Elżbieta Markowiak pełni dyżur telefoniczny (nr tel. kom. 500 475 105) we wtorki (godz. 18-20). Kontakt drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

KOMUNIKAT nr 2 z dnia 6 listopada br.

Uprzejmie informujemy opiekunów uczniów zgłoszonych do XLI Olimpiady Geograficznej, że zbliża się termin przekazania prac do Komitetu Okręgowego. W tym roku można je wysłać pocztą do 15   listopada (sobota - data stempla pocztowego!!) albo dostarczyć osobiście lub przez pośrednika (do naszej siedziby – p. 1502 na WNoZ UŚ)  w dniu 18 listopada (wtorek) w godz. 12-17.

Według wytycznych Komitetu Głównego (www.olimpiadageograficzna.edu.pl) należy przygotować:

• „Zbindowane” i jednostronnie wydrukowane prace konkursowe uczniów w wersji papierowej z opieczętowaną przez szkołę stroną tytułową oraz elektronicznej (na płycie CD w formacie pdf oraz doc);
  • Zgody na przetwarzanie danych osobowych ze zwróceniem uwagi na pełnoletniość uczestnika (formularz 2-częściowy, format A4);
  • Protokół zbiorczy I etapu. Posiada on 2 zakładki! W podpisanej i opieczętowanej wersji papierowej oraz przesłanej elektronicznie na adres Komitetu Okręgowego należy umieścić WSZYSTKICH uczniów zgłoszonych do Olimpiady bez względu na to czy oddali pracę!
  • Wypełnioną (wyłącznie długopisem) dla każdego ucznia Kartę Oceny Pracy (temat A, B, C albo D), opieczętowaną przez szkołę i podpisaną przez przedstawiciela Komisji Szkolnej. Proszę wyraźnie WPISAĆ i nazwać! walory dodatkowe pracy (jeśli takie są), ewentualne poprawki w tabeli opatrzyć parafką.

KOMUNIKAT nr 1

Przypominamy, że w zawodach Olimpiady Geograficznej organizowanej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych mogą startować gimnazjaliści dowolnej klasy. Zgodnie jednak z rozporządzeniem MEN-u z 2013 r. w przypadku otrzymania tytułu laureata lub finalisty nie są zwolnieni z egzaminu maturalnego z geografii

W tematach A-D wybierany obszar badań zasadniczo nie jest ograniczony miejscem zamieszkania/szkoły ucznia, bo nie jest to sprecyzowane w zadaniu. Ważne jest, aby uczeń zrobił własne badania w terenie

Zgłoszenia uczniów do tegorocznej olimpiady można dokonać do 30 IX (wyłącznie na wzorze KG-XLI-03a) na adres sekretarza KO OG Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W miarę możliwości proszę nadesłać informacje do 26 IX czyli przed spotkaniem organizacyjnym przewodniczących KO OG i sekretarzy w Warszawie.

Skład Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej obejmującego woj. śląskie (z siedzibą na WNoZ UŚ w Sosnowcu): mgr Bożena Dobosik (przew. O.Cz. PTG, n-l, Częstochowa), mgr Ewa Drozd (em. n-l, Katowice), dr hab. Renata Dulias (prac. nauk., UŚ), dr Maria Fajer (prac. nauk. UŚ), mgr Bogusława Grabowska (n-l, Bielsko-Biała), dr hab. Adam Hibszer (przew. O.K. PTG, prac. nauk. UŚ) - przewodniczący, mgr Romualda Litwin (em. n-l, Czeladź), mgr Mariola Lux (RoDN "WOM"), mgr Elżbieta Markowiak (em. n-l, Sosnowiec) - sekretarz, mgr Henryk Mróz (n-l, Cieszyn),  mgr Józef Soja (egz. OKE Jaworzno), mgr Barbara Tryba (n-l, Częstochowa)

Archiwum:

PEŁNA LISTA UCZNIÓW DOPUSZCZONYCH DO ZAWODÓW CENTRALNYCH XL OG ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE KOMITETU GŁÓWNEGO OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ:

<<  Listopada 2014  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N