Polskie Towarzystwo Geograficzne - Oddział Katowicki

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
START Olimpiada Geograficzna
Email Drukuj PDF

Olimpiada Geograficzna

Olimpiada na facebooku: https://www.facebook.com/olimpiadageograficzna/photos_stream?ref=page_internal

Informacje o XLI edycji Olimpiady Geograficznej znajdują się na stronie internetowej Komitetu Głównego w zakładce "Aktualności"

http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/ 

 

WIELKI SUKCES ŚLĄSKICH OLIMPIJCZYKÓW!!

W dniach 23-26 kwietnia 2015 r. w Krośnie (woj. podkarpackie) odbyły się zawody finałowe XLI Olimpiady Geograficznej. Cała 15. osobowa śląska grupa naszych reprezentantów zdobyła tytuł finalisty Olimpiady Geograficznej! Warto dodać, że w tegorocznej edycji OG uczestniczyło ponad 2000 uczniów, zaś w zawodach finałowych wzięło udział 121 uczniów. 

Laureatami XLI OG zostali:

I miejsce: Paweł Goleniowski - uczeń II klasy I LO w Katowicach (opiekun mgr Agnieszka Paluch)

IV miejsce: Janusz Godziek - uczeń II klasy I LO w Mikołowie (opiekun mgr Danuta Absalon)

IX miejsce: Mateusz Rajczyk - uczeń II klasy V LO w Gliwicach (opiekun mgr Ksenia Dobrowolska) 

Uczniom, ich nauczycielkom geografii, rodzicom oraz szkołom, które reprezentują serdecznie gratulujemy. 

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH OLIMPIJCZYKÓW

Informujemy, że nasi najlepsi tegoroczni Olimpijczycy Paweł Goleniowski oraz Janusz Godziek zakwalifikowali się do 4 osobowej drużyny reprezentacji Polski na zawody XII Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej, które odbędą się w Twerze w Rosji. 

O możliwość wzięcia udziału w zawodach XII iGEO walczyło 10 uczniów, którzy zajęli najwyższe miejsca na zawodach finałowych XLI Olimpiady Geograficznej. 60% punktów niezbędnych do kwalifikacji stanowił wynik osiągnięty na zawodach krajowych. O pozostałą część uczniowie walczyli w czasie obozu kwalifikacyjnego w Warszawie, podczas którego sprawdzano umiejętności z zakresu znajomości języka angielskiego, oficjalnego języka olimpiady międzynarodowej. 

Ponadto Paweł Goleniowski, Janusz Godziek oraz Mateusz Rajczyk zakwalifikowali się na zawody Olimpiady Bałtyckiej, które odbędą się w Valmierze (Łotwa) w dniach 26-29 czerwca 2015 r. Gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników!

Sukces w Rosji – Polacy najlepszymi geografami na świecie!

Młodzi Polscy geografowie zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej na XII Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej, która odbyła się w dniach 11-17 sierpnia 2015 w Miednoje (Obwód Twerski). W zawodach uczestniczyło 159 uczniów z 40 krajów z wszystkich kontynentów. Indywidualnie Polacy zdobyli dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal.  Medal srebrny przypadł Pawłowi Goleniowskiemu z I LO w Katowicach, natomiast medal brązowy – Januszowi Godźkowi z I LO w Mikołowie. Gratulujemy! Zapraszamy do galerii:

http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/sukces-w-rosji-polacy-najlepszymi-geografami-na-swiecie/

 Sukces na Olimpiadzie Bałtyckiej

II Olimpiada Bałtycka odbyła się w Valmierze (Łotwa) w dniach 26-29 czerwca 2015 roku. 

W zawodach uczestniczyło 5 drużyn: z Estonii, Litwy, Łotwy, Polski i Rosji. Polskę reprezentowali: Daniel Dylewski (VII LO w Warszawie), Janusz Godziek (I LO w Mikołowie), Paweł Goleniowski (I LO w Katowicach), Michał Kuźba (VI LO w Bydgoszczy), Krzysztof Piasecki (V LO w Warszawie), Michał Piłat (III LO w Gdańsku), Jakub Pypkowski (Gimnazjum Akademickie w Toruniu) i Mateusz Rajczyk (V LO w Gliwicach).

Zwyciężył Michał Kuźba z VI LO W Bydgoszczy, Michał Piłat z III LO w Gdańsku i Mateusz Rajczyk z V LO w Gliwicach zdobyli II lokatę. Gratulujemy! Zapraszamy do galerii:

http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/sukces-na-olimpiadzie-baltyckiej/ 

 
Komunikat nr 1 z dnia 28 października 2015 r.

Szanowni Nauczyciele Geografii województwa śląskiego!

 

Trwa I etap kolejnej edycji Olimpiady Geograficznej. Do Komitetu Okręgowego w Sosnowcu zgłoszonych zostało 176 uczniów z 46 szkół. Po międzynarodowych sukcesach polskiej drużyny w rosyjskim Twerze (w połowie tworzyli ją olimpijczycy naszego okręgu!) oraz sukcesie na Łotwie można spodziewać się równie wielkich emocji. Ostatni etap XLII OG - zawody finałowe - odbędzie się "u nas" tj. w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie. Najlepsi laureaci będą potem walczyć o wyjazd na Zawody Międzynarodowe do Pekinu.

Przypominam, że zgodnie z regulaminem XLII OG kalendarium I etapu jest następujące:

- do 31 X uczniowie przekazują gotowe prace do Komisji Szkolnej Olimpiady Geograficznej

- do 16 XI nauczyciele dostarczają do Komitetu Okręgowego w Sosnowcu następujące materiały  (UWAGA!! To jest ostateczny termin dostarczenia na WNoZ UŚ!!!, a nie wysłania ze szkoły!!!):

1/ prace konkursowe uczniów w wersji papierowej (z pieczątką szkoły na stronie tytułowej) oraz elektronicznej w formatach .doc i .pdf na płytce CD;

2/ do każdej pracy osobno załączoną, podpisaną przez jurora, posiadającą datę i opieczętowaną KARTĘ OCENY PRACY;

3/  zgodę na przetwarzanie danych osobowych, podpisaną przez ucznia (pełnoletniego) albo rodzica/opiekuna prawnego (ucznia niepełnoletniego) na 2 stronach formularza KG-XLII-00z;

4/  protokół wyników zawodów I stopnia (szkolnych) ogólny i tabelaryczny wyłącznie na formularzu KG-XLII-03b arkusz Excel format .xls w jednolitej wersji papierowej i elektronicznej.

W/w zestaw można przesłać pocztą albo oddać bezpośrednio do Komitetu Okręgowego OG (p. 1502, XV piętro WNoZ UŚ ul. Będzińska 60 w Sosnowcu). Terminy odbioru prac w siedzibie KO:

                   piątek 13 listopada, godz. 10-12 i 14-16

                   poniedziałek 16 listopada, godz. 12-17

We wszystkich dokumentach należy używać jednej, wynikającej również z pieczątki nazwy szkoły (dotyczy to zespołów szkół). Bardzo proszę aby jedyną formą mojego kontaktu z opiekunem olimpijczyka była poczta elektroniczna z wyłącznym adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Podczas całej edycji Olimpiady zachęcam do śledzenia bieżących komunikatów na http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/.

Dla nauczycieli, którzy zgłaszali uczniów po raz pierwszy ważna jest wiadomość, że uczniowie - olimpijczycy mogą korzystać z czytelni Wydziału Nauk o Ziemi UŚ za okazaniem ważnego dokumentu ze zdjęciem (wypożyczalnia dostępna jest tylko dla studentów i pracowników).

                                                        Elżbieta Markowiak - sekretarz KO OG

 

Sekretarz KO w Sosnowcu mgr Elżbieta Markowiak pełni dyżur telefoniczny (nr tel. kom. 500 475 105) we wtorki (godz. 18-20). Kontakt drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skład Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej obejmującego woj. śląskie (z siedzibą na WNoZ UŚ w Sosnowcu): mgr Bożena Dobosik (przew. O.Cz. PTG, n-l, Częstochowa), mgr Ewa Drozd (em. n-l, Katowice), dr hab. Renata Dulias (prac. nauk., UŚ), dr Maria Fajer (prac. nauk. UŚ), mgr Bogusława Grabowska (n-l, Bielsko-Biała), dr hab. Adam Hibszer (przew. O.K. PTG, prac. nauk. UŚ) - przewodniczący, mgr Romualda Litwin (em. n-l, Czeladź), mgr Mariola Lux (RoDN "WOM"), mgr Elżbieta Markowiak (em. n-l, Sosnowiec) - sekretarz, mgr Henryk Mróz (n-l, Cieszyn),  mgr Józef Soja (egz. OKE Jaworzno), mgr Barbara Tryba (n-l, Częstochowa), mgr Alojzy Zimończyk (em. n-l Rybnik).

ARCHIWUM: 

 

WYNIKI ZAWODÓW OKRĘGOWYCH XLI OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ
Sosnowiec, 7-8 lutego 2015 r.
 

 

Kalendarz

<<  Listopada 2015  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
26 Listopada 2015
Imieniny obchodzą
Delfin, Dobiemiest, Jan, Konrad,
Konrada, Lechosław, Lechosława,
Leonard, Sylwester

Do końca roku zostało 36 dni.
Zodiak: Strzelec

Statystyka

Użytkowników : 6
Artykułów : 32
Odsłon : 194178