Polskie Towarzystwo Geograficzne - Oddział Katowicki

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
START Olimpiada Geograficzna
Email Drukuj PDF

Olimpiada Geograficzna

Olimpiada na facebooku: https://www.facebook.com/olimpiadageograficzna/photos_stream?ref=page_internal

Informacje o XLI edycji Olimpiady Geograficznej znajdują się na stronie internetowej Komitetu Głównego w zakładce "Aktualności"

 

http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/

 

Wytyczne do opracowania tematów wraz z kryteriami oceny pracy znajdują się na stronie internetowej
http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/tematy-prac-i-etapu-xli-olimpiady-geograficznej/


Terminy zawodów XLI OG są następujące:

 • I etap (szkolny) – do 15 listopada 2014 r.
 • II etap (okręgowy) – 7-8 lutego 2015 r. na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu
 • III etap (centralny) – 23-26 kwietnia 2015 r. w Krośnie (woj. podkarpackie)

 

Sekretarz KO w Sosnowcu mgr Elżbieta Markowiak pełni dyżur telefoniczny (nr tel. kom. 500 475 105) we wtorki (godz. 18-20). Kontakt drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

KOMUNIKAT nr 5 z dnia 8 stycznia br.

Przypominam Państwu o potrzebie pilnej deklaracji noclegu dla ucznia-uczestnika zawodów okręgowych  OG i ewentualnie dla siebie w dniu 7 lutego br.  (proponuję PTSM "Ślązaczek" w centrum Katowic) oraz o dostarczeniu/przysłaniu pocztą do Komitetu Okręgowego "ankiety ucznia".

Prezentację pracy konkursowej I etapu XLI Olimpiady Geograficznej poza nagraniem na CD przekazywanym organizatorom zawodów przy rejestracji proszę nagrywać również na rezerwowy nośnik, np. pendrive'a, który zawodnik będzie miał przy sobie.

Elżbieta Markowiak - sekretarz

KOMUNIKAT nr 4 z dnia 15 grudnia br.

Komitet Okręgowy podaje do wiadomości, że zawody II etapu odbędą się 7 lutego 2015 r. (część pisemna rozpocznie się o godz. 12.00) i 8 lutego (część ustna dla uczniów, którzy zdobędą największą liczbę punktów rozpocznie się o godz. 8.30) na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Będzińskiej 60 w Sosnowcu.

Dla uczniów, którzy mają trudny dojazd z miejsca zamieszkania do Sosnowca, przewidziany jest nocleg w PTSM "Ślązaczek" w centrum Katowic, ul. Sokolska 26 (dojazd spod gmachu WNoZ autobusami 40, 805, 807). KONIECZNA JEST REZERWACJA. Proszę o przesłanie w terminie
do 9 stycznia 2015 r. informacji, czy uczniowie/uczeń biorący udział w zawodach okręgowych
XLI Olimpiady Geograficznej będą korzystać z noclegu. Zadeklarowane noclegi w przypadku rezygnacji w ostatniej chwili nie będą mogły być sfinansowane przez Komitet Okręgowy.

Proszę ponadto przesłać do Komitetu Okręgowego "Ankietę osobową ucznia dopuszczonego do zawodów pisemnych II stopnia."

Bardzo proszę, aby jedyną formą kontaktu z opiekunem ucznia podczas zawodów II stopnia była poczta elektroniczna i adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

mgr Elżbieta Markowiak (sekretarz KO OG) 

KOMUNIKAT nr 3 z dnia 13 grudnia br.

Prezydium Komitetu Głównego OG na posiedzeniu w dniu 12 grudnia 2014 r. podjęło decyzję o dopuszczeniu do zawodów pisemnych II etapu wszystkich uczniów, którzy po weryfikacji przez Jury KO uzyskali 75 i więcej punktów. Z naszego okręgu jest to 110 uczniów na 129, których prace zostały przesłane do KO. Lista w załączniku.


 KOMUNIKAT nr 2 z dnia 6 listopada br.

Uprzejmie informujemy opiekunów uczniów zgłoszonych do XLI Olimpiady Geograficznej, że zbliża się termin przekazania prac do Komitetu Okręgowego. W tym roku można je wysłać pocztą do 15   listopada (sobota - data stempla pocztowego!!) albo dostarczyć osobiście lub przez pośrednika (do naszej siedziby – p. 1502 na WNoZ UŚ) w dniu 18 listopada (wtorek) w godz. 12-17.

Według wytycznych Komitetu Głównego (www.olimpiadageograficzna.edu.pl) należy przygotować:

 • „Zbindowane” i jednostronnie wydrukowane prace konkursowe uczniów w wersji papierowej z opieczętowaną przez szkołę stroną tytułową oraz elektronicznej (na płycie CD w formacie pdf oraz doc);
 • Zgody na przetwarzanie danych osobowych ze zwróceniem uwagi na pełnoletniość uczestnika (formularz 2-częściowy, format A4);
 • Protokół zbiorczy I etapu. Posiada on 2 zakładki! W podpisanej i opieczętowanej wersji papierowej oraz przesłanej elektronicznie na adres Komitetu Okręgowego należy umieścić WSZYSTKICH uczniów zgłoszonych do Olimpiady bez względu na to czy oddali pracę!
 • Wypełnioną (wyłącznie długopisem) dla każdego ucznia Kartę Oceny Pracy (temat A, B, C albo D), opieczętowaną przez szkołę i podpisaną przez przedstawiciela Komisji Szkolnej. Proszę wyraźnie WPISAĆ i nazwać! walory dodatkowe pracy (jeśli takie są), ewentualne poprawki w tabeli opatrzyć parafką.

 

KOMUNIKAT nr 1

 Przypominamy, że w zawodach Olimpiady Geograficznej organizowanej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych mogą startować gimnazjaliści dowolnej klasy. Zgodnie jednak z rozporządzeniem MEN-u z 2013 r. w przypadku otrzymania tytułu laureata lub finalisty nie są zwolnieni z egzaminu maturalnego z geografii

W tematach A-D wybierany obszar badań zasadniczo nie jest ograniczony miejscem zamieszkania/szkoły ucznia, bo nie jest to sprecyzowane w zadaniu. Ważne jest, aby uczeń zrobił własne badania w terenie

Zgłoszenia uczniów do tegorocznej olimpiady można dokonać do 30 IX (wyłącznie na wzorze KG-XLI-03a) na adres sekretarza KO OG Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W miarę możliwości proszę nadesłać informacje do 26 IX czyli przed spotkaniem organizacyjnym przewodniczących KO OG i sekretarzy w Warszawie.

 

 

Skład Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej obejmującego woj. śląskie (z siedzibą na WNoZ UŚ w Sosnowcu): mgr Bożena Dobosik (przew. O.Cz. PTG, n-l, Częstochowa), mgr Ewa Drozd (em. n-l, Katowice), dr hab. Renata Dulias (prac. nauk., UŚ), dr Maria Fajer (prac. nauk. UŚ), mgr Bogusława Grabowska (n-l, Bielsko-Biała), dr hab. Adam Hibszer (przew. O.K. PTG, prac. nauk. UŚ) - przewodniczący, mgr Romualda Litwin (em. n-l, Czeladź), mgr Mariola Lux (RoDN "WOM"), mgr Elżbieta Markowiak (em. n-l, Sosnowiec) - sekretarz, mgr Henryk Mróz (n-l, Cieszyn),  mgr Józef Soja (egz. OKE Jaworzno), mgr Barbara Tryba (n-l, Częstochowa)

 

 

 

Archiwum:

PEŁNA LISTA UCZNIÓW DOPUSZCZONYCH DO ZAWODÓW CENTRALNYCH XL OG ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE KOMITETU GŁÓWNEGO OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ:
http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/wyniki-weryfikacji-prac-zawodow-ii-etapu/

 

 

Kalendarz

<<  Stycznia 2015  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
29 Stycznia 2015
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna,
Walerian, Waleriana, Waleriusz,
Zdzisław

Do końca roku zostało 337 dni.
Zodiak: Wodnik

Statystyka

Użytkowników : 21
Artykułów : 32
Odsłon : 129148