Polskie Towarzystwo Geograficzne - Oddział Katowicki

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

Olimpiada Geograficzna

 Olimpiada na facebooku: https://www.facebook.com/olimpiadageograficzna/photos_stream?ref=page_internal

Informacje o XLI edycji Olimpiady Geograficznej znajdują się na stronie internetowej Komitetu Głównego w zakładce "Aktualności"

http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/

 

Tematy prac I etapu XLI Olimpiady Geograficznej

TEMAT A.     Konsekwencje presji antropogenicznej na wybranym obszarze prawnie chronionym
TEMAT B.    
Charakterystyka wód powierzchniowych na wybranym obszarze
TEMAT C.    
Ekonomiczne uwarunkowania rozwoju dwóch wybranych gmin
TEMAT D.     Geograficzna charakterystyka wzniesienia terenu

Wytyczne do opracowania w/w tematów wraz z kryteriami oceny pracy znajdują się na stronie internetowej
http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/tematy-prac-i-etapu-xli-olimpiady-geograficznej/

Ukazała się już papierowa wersja informatora XLI Olimpiady Geograficznej w roku szkolnym 2014/2015. Po telefonicznym lub e-mailowym umówieniu jest do odebrania w siedzibie Komitetu Okręgowego na WNoZ UŚ w Sosnowcu w p. 1502.


Terminy zawodów XLI OG są następujące:

  • I etap (szkolny) – do 15 listopada 2014 r.
  • II etap (okręgowy) – 7-8 lutego 2015 r. na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu
  • III etap (centralny) – 23-26 kwietnia 2015 r. w Krośnie (woj. podkarpackie)

Sekretarz KO w Sosnowcu mgr Elżbieta Markowiak pełni dyżur telefoniczny (nr tel. kom. 500 475 105) we wtorki (godz. 18-20). Kontakt drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

  

KOMUNIKAT Nr 1:

Przypominamy, że w zawodach Olimpiady Geograficznej organizowanej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych mogą startować gimnazjaliści dowolnej klasy. Zgodnie jednak z rozporządzeniem MEN-u z 2013 r. w przypadku otrzymania tytułu laureata lub finalisty nie są zwolnieni z egzaminu maturalnego z geografii

W tematach A-D wybierany obszar badań zasadniczo nie jest ograniczony miejscem zamieszkania/szkoły ucznia, bo nie jest to sprecyzowane w zadaniu. Ważne jest, aby uczeń zrobił własne badania w terenie

Zgłoszenia uczniów do tegorocznej olimpiady można dokonać do 30 IX (wyłącznie na wzorze KG-XLI-03a) na adres sekretarza KO OG Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W miarę możliwości proszę nadesłać informacje do 26 IX czyli przed spotkaniem organizacyjnym przewodniczących KO OG i sekretarzy w Warszawie.

 

Skład Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej obejmującego woj. śląskie (z siedzibą na WNoZ UŚ w Sosnowcu): mgr Bożena Dobosik (przew. O.Cz. PTG, n-l, Częstochowa), mgr Ewa Drozd (em. n-l, Katowice), dr hab. Renata Dulias (prac. nauk., UŚ), dr Maria Fajer (prac. nauk. UŚ), mgr Bogusława Grabowska (n-l, Bielsko-Biała), dr hab. Adam Hibszer (przew. O.K. PTG, prac. nauk. UŚ) - przewodniczący, mgr Romualda Litwin (em. n-l, Czeladź), mgr Mariola Lux (RoDN "WOM"), mgr Elżbieta Markowiak (em. n-l, Sosnowiec) - sekretarz, mgr Henryk Mróz (n-l, Cieszyn),  mgr Józef Soja (egz. OKE Jaworzno), mgr Barbara Tryba (n-l, Częstochowa)

 

Archiwum:

PEŁNA LISTA UCZNIÓW DOPUSZCZONYCH DO ZAWODÓW CENTRALNYCH XL OG ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE KOMITETU GŁÓWNEGO OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ:
 http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/wyniki-weryfikacji-prac-zawodow-ii-etapu/

 

Kalendarz

<<  Października 2014  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
START: Olimpiada Geograficzna