START Olimpiada Geograficzna

Olimpiada Geograficzna

Olimpiada na facebooku: https://www.facebook.com/olimpiadageograficzna/photos_stream?ref=page_internal

Informacje o XLI edycji Olimpiady Geograficznej znajdują się na stronie internetowej Komitetu Głównego w zakładce "Aktualności"

WIELKI SUKCES ŚLĄSKICH OLIMPIJCZYKÓW!!

W dniach 23-26 kwietnia 2015 r. w Krośnie (woj. podkarpackie) odbyły się zawody finałowe XLI Olimpiady Geograficznej. Cała 15. osobowa śląska grupa naszych reprezentantów zdobyła tytuł finalisty Olimpiady Geograficznej!

Laureatami XLI OG zostali:

I miejsce: Paweł Goleniowski - uczeń II klasy I LO w Katowicach (opiekun mgr Agnieszka Paluch)

IV miejsce: Janusz Godziek - uczeń II klasy I LO w Mikołowie (opiekun mgr Danuta Absalon)

IX miejsce: Mateusz Rajczyk - uczeń II klasy V LO w Gliwicach (opiekun mgr Ksenia Dobrowolska)

Uczniom, ich nauczycielkom geografii, rodzicom oraz szkołom, które reprezentują serdecznie gratulujemy. Życzymy kwalifikacji do zawodów XII Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej, które odbędą się w dniach 10-18 sierpnia w Twerze w Rosji!

Warto dodać, że w tegorocznej edycji OG uczestniczyło ponad 2000 uczniów, zaś w zawodach finałowych wzięło udział 121 uczniów.

WYNIKI ZAWODÓW OKRĘGOWYCH XLI OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ
Sosnowiec, 7-8 lutego 2015 r.

Komunikat z dnia 7 marca br.

Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej z dn. 7 marca 2015 r., po przeprowadzeniu weryfikacji wyników prac zawodów II etapu, do zawodów finałowych XLI Olimpiady Geograficznej w Krośnie zakwalifikowano 121 uczniów. W tym 15 uczniów z naszego okręgu, którzy po weryfikacji prac osiągnęli co najmniej 110,5 pkt! Gratulujemy! Lista uczniów dopuszczonych do zawodów centralnych znajduje się na stronie http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/

TEMATY PRAC PISEMNYCH (I etapu) XLII OG W ROKU SZKOLNYM 2015/2016:

Temat A. Charakterystyka małego zagłębienia bezodpływowego (formy naturalnej lub sztucznej o powierzchni od 1 do 10 ha)
Temat B. Rzeka w krajobrazie – znaczenie i wpływ rzeki na kształtowanie się przestrzeni osadniczej
Temat C. Charakterystyka zmian w strefie podmiejskiej na przykładzie wybranej wsi
Temat D. Krajobraz kulturowy w miejscowości zamieszkania – projekt jednodniowej wycieczki geograficznej (pieszej lub rowerowej)

Sekretarz KO w Sosnowcu mgr Elżbieta Markowiak pełni dyżur telefoniczny (nr tel. kom. 500 475 105) we wtorki (godz. 18-20). Kontakt drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skład Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej obejmującego woj. śląskie (z siedzibą na WNoZ UŚ w Sosnowcu): mgr Bożena Dobosik (przew. O.Cz. PTG, n-l, Częstochowa), mgr Ewa Drozd (em. n-l, Katowice), dr hab. Renata Dulias (prac. nauk., UŚ), dr Maria Fajer (prac. nauk. UŚ), mgr Bogusława Grabowska (n-l, Bielsko-Biała), dr hab. Adam Hibszer (przew. O.K. PTG, prac. nauk. UŚ) - przewodniczący, mgr Romualda Litwin (em. n-l, Czeladź), mgr Mariola Lux (RoDN "WOM"), mgr Elżbieta Markowiak (em. n-l, Sosnowiec) - sekretarz, mgr Henryk Mróz (n-l, Cieszyn),  mgr Józef Soja (egz. OKE Jaworzno), mgr Barbara Tryba (n-l, Częstochowa)

<<  Maja 2015  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N