START Oferta dla szkół

PRELEKCJE PTG z cyklu "Podróże po świecie"

Serdecznie zapraszamy na prelekcje PTG, które odbywają się w czwartki od godz. 16. w sali 001.

23 maja 2019 r. mgr Elżbieta Markowiak „Moje poznawanie Przybajkala”

6 czerwca 2019 r. mgr Elżbieta Markowiak „Święte Morze Bajkał w szczegółach”

V WIECZÓR Z GEOGRAFIĄ PRZED MATURĄ

Doroczny WIECZÓR Z GEOGRAFIĄ PRZED MATURĄ odbył się w piątek 5 kwietnia br w godz. 15.30-21.30. Uczestnikom dziękujemy za przybycie na WNoZ UŚ i życzymy powodzenia na maturze! Program i relacja fotograficzna z Wieczoru:

Jednym z celów Polskiego Towarzystwa Geograficznego jest upowszechnianie wiedzy geograficznej, a zwłaszcza naukowego poznawania kraju i świata. W tym celu w Oddziale Katowickim PTG organizowane są cykliczne odczyty, na których zaproszeni goście referują wyniki prac badawczych, dzielą się wrażeniami z ekspedycji naukowych i podróży. Tematyka wykładów jest urozmaicona i dostosowana zarówno do przedstawicieli środowiska naukowego, jak i nauczycieli, studentów oraz uczniów różnych poziomów nauczania, którzy chcą pogłębić wiedzę z zakresu geografii.

Wykłady PTG z cyklu „Geograficzne spotkania pod globusem” odbywają się (na zamówienie zainteresowanych szkół) w piątki o godz. 12.30, zaś prelekcje z cyklu "Podróże po świecie" - najczęściej raz w miesiącu - w środę o godz. 16.00). Spotkania w sali nr 002 im. Profesora Mariana Puliny (parter budynku audytoryjnego).

Wykłady akademickie (1,5 godz.) z cyklu "Geograficzne spotkania pod globusem" (piątek, godz. 12.00)

Nauczycieli wraz z uczniami zapraszamy do udziału w cyklu nieodpłatnych wykładów pod wspólnym tytułem Geograficzne spotkania pod globusem”.

organizacja wykładów zostaje zawieszona

Do wyboru są niżej wymienione wykłady (wybór tematów i terminów po wcześniejszym uzgodnieniu mailowym na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

T. 1. Geografia ekonomiczna Polski w ujęciu regionalnym - (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych)

T. 2. Jak samodzielnie planować podróże po Polsce i Europie - praktyczny przewodnik po Internecie - (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych)

T. 3. Turystyka wśród górniczych szybów - najciekawsze i najbardziej tajemnicze miejsca w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym

T. 4. Wolontariat: turystyka myślących i wrażliwych

T. 5. Niezwykłe miasta świata: Chandigarh w Indiach

T. 6. Tajemnice Ladakhu w Himalajach

T. 7. Geografia i historia piwa

T. 8. Tarnowskie Góry jako obiekt kulturowego dziedzictwa UNESCO

T. 9. Tsunami, tajfuny i trzęsienia ziemi - co powinniśmy o nich wiedzieć?

T. 10.  Śladami gwarków, alchemików i poszukiwaczy skarbów w Sudetach

T. 11. Rewitalizacja po śląsku: odpucowane Katowice, gryfne Zabrze i kurczący się Bytom

T. 12. Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu: sztolnia, która miała zmienić historię  Europy

T. 13. Osiedla robotnicze w Czeladzi jako świadek robotniczej historii

T. 14. Turystyka śmierci i ciemności - Darktourism w Polsce i na świecie

T. 15. Przemysłowe i poprzemysłowe krajobrazy Górnego Śląska

T. 16. Struktura płci i wieku w Polsce na tle innych krajów

T. 17. Puls Ziemi (Miejsce Ziemi we Wszechświecie, cykle słoneczne, cykle Milankowica, zlodowacenia, pływy, prądy morskie, fazy księżyca itp.)

T. 18. Nowoczesne metody zapobiegania zagrożeniom środowiskowym. Zapobieganie katastrofalnym skutkom powodzi, osuwisk, trzęsień ziemi.

<<  Maja 2019  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N