START Koła terenowe Koło terenowe w Gliwicach

Koło terenowe w Gliwicach

Decyzją Zarzadu Oddziału katowickeigo PTG z lutego 2016 r. reaktywowano działalność koła PTG w Gliwicach. Szefem koła został mgr Dariusz Karolczyk

Spotkanie inaugurujące nowy etap działalności PTG w Gliwicach odbyło się w poniedziałek 14 marca 2016 r. o godz. 13. w nowej siedzibie koła terenowego PTG tj. w Zespole Szkół Filomata (ul. Bojkowska 20a). Wykład pt. "Rozwój miast europejskich w okresie wielkich odkryć geograficznych" wygłosiła dr hab. Anna Rungr (UŚ)

Więcej informacji na stronie szkoły: http://www.filomata.com.pl/index.php?strona=0

--------------------------------------------------------------------------------

Koło terenowe PTG w Gliwicach zostało utworzone decyzją Zarządu Oddziału Katowickiego 24 października 2002 roku. Działalność Koła w Gliwicach zainaugurował odczyt dr hab. Bolesława Domańskiego (Uniwersytet Jagielloński Kraków) pt. "Wpływ cech przestrzennych i społecznych na odtwarzanie lokalnego sukcesu gospodarczego - historyczne uwarunkowania rozwoju Gliwic". Pierwszą siedzibą koła było Centrum Organizacji Pozarządowych w Gliwicach ul. Jagiellońska 21. Decyzją Zarządu Oddziału z dnia 24 lutego 2009 r. działalność koła terenowego w Gliwicach została zawieszona.

24 Kwietnia 2017
Światowy Dzień Ziemi